Další reklamace FS V3205 – tentokrát DVI (díl 2.)

Další reklamace FS V3205 – tentokrát DVI (díl 2.)

prvním díle jsem popsal svůj problém s DVI výstupem. Během psaní jsem se však podíval do toho (mnou chváleného) informačního systému a zjistil jsem, že reklamace byla zamítnuta. Protože už bylo pozdě v noci, tak jsem zápisek rozsekl. Teď je čas se podívat, kde je zakopaný pes. Problém je v tom, že reklamace nebyla uznána. Na přiloženém obrázku je vidět část obrazovky z informačního systému, na které je v podstatě vyjádření technika. Závada se neprojevila. Jenže co teď? Ačkoli samozřejmě nemám důvod servisu nevěřit, nějak mě nahlodává myšlenka, že až přijdu s notebookem domů, tak bude všechno při starém a já uvidím stejné chyby. Toho bych se ovšem chtěl ušetřit.

Napadla mě tedy taková férová nabídka, kterou zkusím mailem předložit (nejdřív) technikovi, který mou reklamaci řešil. Na předání notebooku přijedu s dvěma LCD (aspoň jedno s vyšším rozlišením), pár DVI kabely a jedním dalším notebookem s DVI. Nechám si předvést funkční notebook a když všechno bude fungovat v pořádku, tak se všem omluvím a spokojeně si ho odvezu domů. Pokud by zcela náhodou výstup nefungoval tak, jak má, notebook bych jim tam rovnou nechal, abych si ušetřil další cestu do odlehlých částí Prahy.

Uvidíme, jak na to zareaguje servis. Zatím si zjistím, jak je to s podporou v zákoně a nutností předvedení funkčního výrobku. Na druhou stranu se servisem mám zatím pozitivní zkušenosti, takže pevně věřím, že se nějak dohodneme k „všeobecné spokojenosti“. Notebook s nefunkčním DVI výstupem by totiž pro mě byl absolutně k ničemu.

Komentáře k článku

  1. 1. zemlak  23.12.2007  10:24:40

    Myslím, že je to dobrý nápad, a ještě než jsem to dočet, tak jsem myslel, že ti to navrhnu. Sám dělám v servisu na televize a další elektroniku. Takže tuhle situaci dobře znám z druhé strany. Kdykoliv nám něco přijde s takovouhle, jakoby atypickou vadou, která se projevuje jako například u tebe jen při vyšších rozlišeních. Kdyby DVI nefungoval vůbec, tak by to bylo lepší na zjištění závady. Takhle technik udělal jednoduchou diagnostiku: připojil tvůj NTB na svůj monitor, typoval bych rozlišení maximálně 1280 horizontálních pixelů (to nejspíš považuje za vysoké rozlišení), a DVI mu normálně fungovalo. Nebo tam opravdu nějaké vyšší rozlišení má, ale zrovna jeho monitor si s tím poradil.
    Ale myslím, že ti stoprocentně vyjdou s tvojí nabídkou vstříc. Jen pozor, aby ti netvrdili,že máš rozbitý monitor :-)

  2. 2. PetaH  7.4.2008  13:31:55

    Zdravím. Řsším problém s DVI výstupem na v3205. Hledal jsem řešení všude možně na internetu, avšak bezúspěšně. Mám monitor Benq FP93GX+, avšak se mi nedaří jej připojit jako externí monitor k mému notebooku. V Nastavení, jakmile kliknu na rozšířit plochu na tento monitor a potvrdím, monitor 2 opět zešedne. Mám nainstalovány nejnovější ovladače z intel stránek, WinXP. Nemůže někdo pomoci?


Napsat komentář