Pohled do historie s Computer Chronicles

Říkal jsem si, kolik bych toho dneska mohl stihnout udělat do práce. Samozřejmě, že to zas nějak nedopadlo, ale když jsou ty Vánoce, tak se na sebe nebudu ani moc zlobit (to až zpětně, až už Vánoce nebudou :-)). Našel jsem link na archiv videí počítačového magazínu Computer Chronicles. Tento magazín se začal vysílat v Americe už dávno v 80. letech. V archivu najdete spoustu dílů, ve kterých se ukrývá mnoho velkých událostí z historie vývoje osobních počítačů.

Já jsem si dnes přehrál kopec videí: uvedení PowerPC, předvedení Windows 3.0 a 95, výběry dobových her,… protože to píšu tady na blogu, tak jsem si samozřejmě našel i několik dílů, které se věnují notebookům. Pro zdejší čtenáře jsem vybral několik dílů. Podařilo se mi ale shodit Windows Vista do BSOD, takže jsem z historie Firefoxu vytáhl jen několik linků, které jsem zpětně dokázal ještě najít.

Laptops and Handhelds (1990)

V tomto díle můžete najít produkťáka Apple představujícího novou sérii notebooků PowerBook. Na zmínku stojí, že je tam i vidět model PowerBook 100 (tedy ten nejmenší), o kterém jsem tady nedávno mluvil.

Portable Computers (1985)

Tento díl se zas věnuje úplně první generaci přenosných počítačů. Já si ty stroje ještě tak trochu pamatuji z mládí (taky díky tomu, že sem do ČR se dostaly se zpožděním… jako všechno), ale na mnohé možná budou působit velmi směšně.

New Laptops (1989)

Ukázka několika různých dobových strojů. Opět docela zajímavé srovnání s předchozím jmenovaným dílem. Rozdíl je přece jen 4 roky.

Závěrem

Pokud máte občas záchvěvy sentimentální nálady, tak si prohlížení videí nechte raději na nějaký den, kdy nemáte vůbec nic na práci. Jinak dopadnete jako já. Odkaz na celý archiv je zde:

Komentáře k článku

 1. 1. shadowboy  26.12.2007  1:07:14

  ďakujem za tip na dlhé zimné večery, len by som ťa chcel upozorniť, že všetky linky ti odkazujú na jeden, konkrétne ten prvý, napísané sú dobre, ale smerujú všetky na ten, ktorý je uvedený ako prvý… :)

 2. 2. swarm  26.12.2007  13:03:55

  [1] Dík za postřeh. Linky jsem opravil. On mi to teda teďka u oběda řekl i otec :-D.

  Jinak pokud mohu nějaký díl extra doporučit, tak určitě ten poslední jmenovaný (New Laptops).

 3. 3. shadowboy  28.12.2007  0:10:14

  [2]
  dakujem za tip, uz som stihol pozriet vsetky :) ale "new laptops" je ozaj zaujimavy ;)


Napsat komentář