Jak odblokovat telefon levně a bezpečně

Dostal jsem postarší komunikátor Nokia 9300, abych ho používal dohromady s datovou sim kartou a nemusel ji střídat se svou osobní v mém telefonu (nouzovka, když zrovna není žádný notebook s WAN modulem). Nápad je to super, takže bych to tak hned začal používat, jenže tahle Nokia je jedním z posledních u nás blokovaných telefonů. Blokovaná je na O2 a já tam potřebuji kartu od Vodafone. Protože v tom nejsem moc zběhlý, tak jsem koumal, jak to udělat, abych nemusel nikam s telefonem chodit a nic platit a zároveň, abych měl jistotu, že telefonu nic neprovedu.

Nakonec mě nějak napadlo zavolat operátorovi a vyžadovat, aby mi dali kód na odblokování. První operátor mí potvrdil, že to jde. Jenže potřeboval znát IMEI číslo (schované pod baterií) telefonu, ze kterého jsem právě volal (nutnost rozebrat). Po zavěšení a opsání jsem zavolal znovu a pravděpodobně méně zdatná operátorka chvíli nevěděla, co že to vlastně chci. Po chvíli jsem jí číslo dal a slíbila, že až jim odpoví servis, tak do 5ti pracovních dnů mi přijde SMS s odblokovacím kódem. Pokud hledáte, co nejlevnější a nejjednodušší postup, tak se obraťte na svého mobilního operátora :-).

EDIT: Operátor odblokovává telefon na přání ne bezdůvodně. Je to na základě nějakého rozhodnutí ústavního soudu o omezování funkčnosti zařízení, či tak nějak.

Komentáře k článku

 1. 1. Skvedo  24.1.2008  22:21:38

  vzpominam na ty casy, kdy jsem flashoval muj tehdejsi siemens M55
  jednou se mi ho podarilo i na pul dne umrtvit a potom sem tam mel jenom anglicky firmware (chyba kabelu, spatne pracoval s nekteryma servisnima adresama)
  tam se dalo odblokovat behem par vterin
  pripojil sem kabel, spustil odblokovaci program, klikl na odblokovat a program vse udelal
  jednou sem si vic hral a dokonce sem si tam dal ikonky menu z modelu S65

 2. 2. jarkov1  25.7.2009  12:08:54

  To ja som si nedávno flashoval svoj k610i na w660i.
  Získal som funkciu walkman, track ID, pict bridge.
  No asi najlepšie sú na tom acoustick súbory z netu-teraz mi hrá mobil 2 a pol krát hlasnejšie.


Napsat komentář