Notebooky kam se podíváš…

bufet1

Když jsem si poprvé vzal notebook do školy, což bylo ještě v době, kdy jsem byl malý capart a chodil jsem na základku, dívali se na mě všichni spíš jako na bytost z jiného světa. Tehda to byl subnotebook s procesorem 486 a barevným displejem s rozlišením VGA (640×480). Onehdy to budilo spíše rozruch a velkou pozornost všech, kteří notebook uzřeli. Dneska je situace po mnoha letech podstatně jinačí. Notebook má v podstatě skoro každý, kdo aspoň trochu přičichl technickému zaměření.

bufet2

Toto jsou asi týden staré fotky z budovy ČVUT na Karlově náměstí. Abyste si nemysleli. Nejde vůbec o nějakou studovnu. Toto je jídelna k přilehlému bufetu :-). Notebooky jsou prostě dneska už fakt všude. Je to vlastně takový malý důkaz, že studenti na vysokých školách rozhodně nejsou nijak chudí, když tu má každý druhý na vlastní notebook. Člověk než vůbec dojde o přestávce do nějaké učebny, tak jich napočítá klidně 20. Dneska už je prostě notebook nedílnou součástí většiny studentů a bere se jako něco úplně samozřejmého K vidění jsou kousky napříč celým cenovým spektrem. Nejvíce se samozřejmě vyskytují stroje do 20ti tisíc. Největší četnost bych viděl asi u HP a ASUSu. U HP to jsou především nx6110/6310/7300 a u ASUSu jednoznačně řada A6. Většinou jde o ty nejosekanější konfigurace. Není však problém potkat klidně i nějaká ta Sony VAIO, a to takové modely, které u nás ani nejsou k dostání.

Každý si holt vybral dle svých možností a preferencí. Co mě však velmi zaráží – většina lidí používá 15,4″ a 17,1″ notebooky. Jeden by řekl, že s tím se nikomu nebude chtít tahat.

Napsat komentář