Nudné přednášky na ČVUT FEL

Nevím, čím to je, ale drtivá většina přednášek na ČVUT FEL mi přijde úplně o ničem. U technických oborů je problém, že najít člověka s dobrou odbornou znalostí i s dobrým projevem dá dost práce. Když se k tomu ještě přičte často velmi nezáživná látka, tak je to přímo smrtící kombinace.

Já se na to snažím radši nemyslet, protože to bych na ty přednášky vůbec nesměl chodit. Nyní se o to snažím už jen z toho důvodu, že pak člověk aspoň rámcově ví, co se po něm na cvičení chce. Čtvrteční přednáška z předmětu Matematika 4 mi zase připomněla tento problém. Teda ani ne samotná přednáška ale papír, který na ní koloval. Na papíru byla otázka, co je zajímavější, a tři sloupečky: Dont (přednášející) u tabule, sněžení za oknem a „něco jiného“. V tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem koukáním z okna na sněžení strávil nemalou část přednášky, takže jsem přidal čárku k nejpočetnější skupince.

Ono teda chudáci ti cvičící – jakou šanci může mít nějaká vysokoškolská matika proti sledování chumelenice a vzdušných proudů, které vyháněly těsně před prosklenými plochami budovy sníh zpět vysoko do vzduchu :-).

Komentáře k článku

 1. 1. maxxz  22.3.2008  18:31:17

  paráda :D taky bych asi čuměl na tu chumelenici venku

 2. 2. mobilcarl  22.3.2008  21:53:48

  Já se s tebou Jirko klidně vsadím, že naše přednášky Informatika a Nauka o podniku jsou nudnější. Klidně o svůj notebook..Ze 170 tam chodí 5 lidí. Já tedy mezi nima nejsem. A to si představte, že i když je v tý obrovský aule 5 lidí, tak on normálně klidně přetáhne o čtvrt hodiny místo toho aby je poslal domů. Já místo toho chodím do posilky..:D

 3. 3. zemlak  22.3.2008  22:03:57

  Jen bych doplnil jak to vypadalo venku:
  <img src="http://www.ukazto.com/img_small/2466068,Felsnih.jpg&#34; border="0" alt="UKAŽTO.COM" />
  A tuhle situaci na přednáškách znám taky, sám jsem se na ten sníh zahleděl, jen to bylo na cviku.:-)

 4. 4. Bananik  23.3.2008  1:27:58

  [3] Ty jo. Tak to poriadna chumelica, kto by na to nehladel, že jo? Ja ešte teraz čumím :-)

 5. 5. johnz  24.3.2008  1:08:48

  ja chodim len na prednasky principy pocitacoveho inzinierstva, ostatne mame tiez dost nudne (a vcelku aj zbytocne, zapocet aj skusku zvladnem v pohode :P )
  a ak nahodou je nuda aj na ppi, tak si zahrame airfix dogfighter, teda strielame po sebe zabavnu pyrotechniku z malych dialkovo ovladatelnych lietadielok v domceku :D


Napsat komentář