Co mě ve Windows Vista nejvíc vytáčí II – nastavení sítě

Microsoft dost zapracoval na správě sítí a musím říct, že na některé věci, které nyní nabízí, jsem čekal jako na smilování. Bohužel to všechno asi není tak dokonale odladěné, jak by si všichni přáli. Pokud náhodou se svým notebookem cestujete mezi mnoha rozmanitými Wifi sítěmi, tak se vám občas může stát, že ikonka sítě u hodin nereaguje. Člověk pak zběsile kliká a jen vidí, jak systém cosi „timeoutuje“. Bohužel se mi už osvědčilo radši systém rovnou v podobných problémech restartovat, než čekat, až se s tím systém nějak vypořádá.

ale no tak - jako byste si ty Windows už tak nevyvíjeli dlouho a pořád takový boty ;-)

Nejčastěji se problém objevuje v místech, kde je slabý signál. Když se chce uživatel znovu připojit manuálně, tak pak musí vyčkat, než se Vista uráčí zpřístupnit potřebné dialogy. Do té doby bude moct jen koukat na prázdný obdélník.

Komentáře k článku

 1. 1. Bananik  31.3.2008  23:25:36

  Tak to si trafil klinec po hlavičke. To čo ma na Vistách najviac vytáčalo bolo práve nastavenia sietí. O wifi ani nevravím. Skúšal som rôzne proramy na hľadanie signálu wifi sietí, ktoré diagnostikovali pomerne veľké množstvo sietí s relatívne silným signálom, Vista však ani jednu.
  Ani problémy s bežným káblovým pripojením sa mi teda nevyhli a často sa mi stávalo, že po návrate systému z hibernácie pripojenie jednoducho prvých 15 minút nefungovalo. Predpokladám, že sa jednalo o blokáciu niektorých portov, ale priznám sa, že veľa času som tomu problému nevenoval.

 2. 2. smemar  1.4.2008  0:34:35

  [1] Poslední týden mě Visty několikrát za den odpojí od sítě a jediné, co pomůže, je vytáhnout a opět zasunout kabel od modemu. Druhý počítač, na stejném modemu, jen s XP, je připojený nepřetržitě. Jakákoliv diagnostika v Cetru sítí a sdílení je nanic, poradí mi totiž jen vypnout a zapnout modem… A dokonce se mi už stalo, že půl dne jakoby modem vůbec neexistoval…

 3. 3. swarm  1.4.2008  0:41:58

  Já měl problémy teď na posledních dvou nebo třech noteboocích (přitom různé značky)… skoro si říkám, jestli jim zas nevyšel nějaký vypečený update.

 4. 4. Krevety  1.4.2008  16:55:00

  Tak wifinu pouzivam denne a zajimave ze zrovna tohle se mi moc nestava, je fakt ze obcas centrum zlobi jak je maly signal a je trosku zmatene – nevi jestli je pripojene nebo ne, nebo pak jak se napojim na ethernet, tak si prozmenu mysli ze pripojeni neni zadne, ve skutecnosti vsak vse funguje :)

 5. 5. maxxz  2.4.2008  12:31:21

  Bugy, bugy, bugy. Po takový době vývoje je to směšný.


Napsat komentář