Reklamace u Alza – box je konečně v reklamaci

Stihl jsem dnes zaskočit do Alza.cz a hodit jim ten externí box na reklamaci. Technikovi se nakonec nerozběhl na dva kabely ani s jeho diskem (80GB Fujitsu). Nebylo tím pádem vůbec co řešit. Nepotěšil mě jen fakt, že výměna nepřichází v úvahu – disk holt musí na reklamaci.

Asi už jsem u Alzy dlouho nebyl nic reklamovat, nebo se jim tam změnil personál k horšímu. Technik, který mou reklamaci vyřizoval, na mou otázku, za jak dlouho to bude spravené, odpověděl, že to bude za 30 dní, pokud jsem fyzická osoba. Po chvíli ťukání do počítače pronesl s uštěpačným úsměvem, že fyzická osoba nejsem. Nějak jsem to chování vůbec nepochopil, anebo on nepochopil, že to jsou maximální zákonem dané lhůty a ne doporučená doba opravy.

Uvidíme, za jak dlouho bude box opraven. Už teď je ale můj pocit z reklamace negativní. Když se vám někde jako klientovi vysmívají a krmí vás, tak to dobře nepůsobí nikdy. Pár takových situací pro mě už může být důvodem jít příště nakupovat ke konkurenci. „Nepřátelský“ přístup nemám rád nikde a už vůbec ne tam, kde nechávám celkem vysoké sumy peněz. Škoda jen, že ten eshop mají stále nejlepší.

Komentáře k článku

 1. 1. edois  1.4.2008  12:00:31

  V alze mě pobavili tím, že jsme tam (před cca 3 měsíci) reklamovali set top box. Napřed měsíc zdržovali, potom nám chtěli dát výměnou set top box, který je levnější a horší, což jsme odmítli. Nakonec jsme to vyřešili vrácením peněz a dobropisem, ale peníze jsem jim tam nechal (plánoval jsem místo toho koupit něco jiného). Pak jsem ale asi měsíc absolutně neměl čas, tak jsem to neřešil. Za ten měsíc se z alzy ozvali čtyřikrát, že jim tam ty peníze vadí a že s tím mám něco dělat. V prvních třech případech jsme to nechali tak, že si v dohledné době koupím něco jiného a ať jsou v klidu, po čtvrté urgenci jsme se dohodli na tom, že peníze pošlou na účet. Jejich hloupost, ty peníze už neuvidí..

 2. 2. Krevety  1.4.2008  16:57:07

  To mas obecne problem velkych spolecnosti. Cim dal je majitel tim je to horsi. Nejlepsi je mit znamost, nebo byt "staly" zakaznik, to je pak ideal :-)

 3. 3. tark  5.4.2008  11:19:03

  Alfa computer = žádný problém, možná je načase změnit firmu. V Praze má dobrou pověst CzechComputer….

 4. 4. Onecar  6.4.2008  13:41:45

  AlfaComp je dobrá volba – měl jsem vadný PSU, technik koukl, řekl, že mám pravdu, den na to poslal SMS a PC jsem si odpoledne odvezl domů.

  Taky jsou tam dobří prodavači, kdysi jsem chtěl koupit myš pro bratra Genius Ergo (modrou), nicméně prodavač mi řekl, že po čase přestává reagovat klikací část a "vnutil" mi herní Geniusku. Měl pravdu, kamarád před měsícem právě kupoval novou myš, protože jeho Geniuska už nereagovala :-).

 5. 5. tark  7.4.2008  17:15:53

  [4] Jo, to samé, u mě taky měl pár dobrých tipů, dokonce se ani nesnažil vnutit dražší zboží…

  A reklamace? Poslední reklamace byla taky v poho… Sice říkal, že to mám dva dny před koncem záruční doby ( :-D ), ale den-dva na to přišla SMS a OK :-)

 6. 6. lukas PT  31.5.2009  17:52:14

  Zdravim Vás, je vidět že nikdo z Vás ani netuší co je realita… proboha vzpomatujte se,, reklamační podmínky platí pro všechny bez rozdílu stejné..reklamační technici mají za za jeden den plné zuby lidí co si myslí že okamžitě dostanou na co mají domělé právo, pokud se tak nestane, okamžite je technik označen za arogantního kre..na..ne li huř. Nakupujte na Pixmanii a zkuste si neco reklamovat..hmm :-)

 7. 7. Daniela  13.6.2015  12:19:45

  Alza.cz je katastrofální prodejce a zkušenosti s reklamací mám jen a jen negativní.Vyvarujte se tohoto eshopu,fakt.A před čím varuji-nepoužívat službu Vrácení do 2 měsíců za příplatek-budou se s Vámi dohadovat o každou korunu,jen aby nemuseli vracet peníze,osekají vám částku o další poplatky atd.
  A POZOR!!!!!!!!!!Když tam cokoliv vracíte,nutí vás nebrat zpět peníze,ale vzít si od nich kupon na jiné zboží.To je nezákonné-musí vrátit peníze.Stejně tak nemusíte vyplňovat žádný dobropis ani jet s ním na prodejnu,jak vám budou tvrdit-ze zákona stačí uvést své č.účtu. A už vůbec jim tam nevyplňujte číslo občanky atd.,jak vás budou nutit!!!!!!!!!!!!!!!!!Kdo by měl chvilku a chuť,nemám čas to řešit,jsem mimo ČR,může to oznámit na úřad pro ochranu osob.udajů-Alza žádá nezákonně číslo občanky atd.


Napsat komentář