ASUS odkoupil od HP řadu Pavilion!

Ano, v kuloárech se o tom dlouho spekulovalo a nejnovější informace vše potvrzují. HP prodalo svou řadu Pavilion konkurenčnímu výrobci ASUS. Tento krok je velmi zvláštní, protože ASUS je menším výrobcem. Důvod je jednoduchý – HP by se rádo zaměřilo na firemní segment a multimediální notebooky už ho tolik nezajímají.

Naštěstí se nemusíte bát. Všechno zůstane při starém (poruchové notebooky a pomalý servis) i v podání ASUSu. Ten už připravil i několik nových modelů (vedle starých; ty se ještě budou chvíli prodávat pod HP), které se pokusí pokračovat i v propracovaném elegantním designu. Nám se podařilo získat do rukou jeden (bohužel jen částečně) funkční prototyp a já se prostě musím pochlubit s několika málo fotografiemi. Na nich si můžete všimnout, že se design od původních Pavilionů změnil jen minimálně. Nechybí tedy ani jakýsi „laminátový“ povrch s elegantními vzory (ty jsou i na víku zvenčí). Novým prvkem je snad jen tradiční otočná pro ASUS typická webkamera.

elegantní vzory na víku

materiály zůstaly stejně, jen design dosáhl mírných změn

UPDATE: Je to samozřejmě blbost. ASUS se prostě jen hodně inspiroval – více v komentářích. Omlouvám se všem, kterých se to dotklo :-).

Komentáře k článku

 1. 1. Bananik  6.3.2008  23:13:59

  Tak táto informácia je pre mňa osobne prekvapenie. Aj keď na druhej strane je pravda, že kvalitou sa Paviliony skôr dostávali na úroveň terajších asusov HP si týmto chce pravdepodobne vylepšiť image.
  Čo je ešte pre mňa prekvapujúce je, že na tomto novom "Pavilione" je ak sa nemýlim 15,4" LCD ale pritom aj klávesnica s numerickým blokom. Tento krok vidím skôr len ako pokus odlíšiť sa od ostatných výrobcov a na tejto veľkosti notebooku mi to nepríde ako veľká výhra. Dúfam však, že Asus začne pre náš trh vyrábať aj 14,1" modely, tie by mohli zamiešať kartymi ešte viac ako doteraz pôvodné Paviliony.

  P.S. Fotky z možnosťou priblíženia by boli good.

 2. 2. swarm  7.3.2008  12:58:20

  No, radši nebudu dál mystifikovat :). Ten článek je samozřejmě výmysl. Nicméně tenhle notebook na mě opravdu zapůsobil jako Pavilion, ačkoli je to samozřejmě čistokrevný ASUS M51 Kr. Tedy nástupce řady F3.

 3. 3. Bananik  7.3.2008  13:51:49

  Ty jo, tak to som myslel, že je to ako fakt. Založ novú rukriku – "mystification". Si ma fakt dostal. :-) Aj som sa divil, že som nič také nikde nečítal ale vždy sa tu zobrazovali zeriózne články :-) Idem sa hanbiť, že som na to neprišiel, asi ma tá škola profesionálne, pomaly a isto degeneruje a potom to takto dopadne keď čumím do kompu deň a noc :-)

  No ale aj tak mi Paviliony pripadajú kvalitou skôr ako Asus.

 4. 4. swarm  7.3.2008  14:15:54

  Já bych asi snad radši i riskl ten ASUS než Paviliona. Tehle článek je takový úlet. Včera jsem měl těžký den a byl jsem hodně nasraný. Večer jsem si řekl, že si trochu vystřelim a ten notebook mi tu ležel na stole :).

  Druhý nápad ještě byl změnit logo na tom asusu za HP a vydávat to za novou verzi pavilionu, ale to by vyžadovalo víc času (ačkoli by to bylo věrohodnější).

 5. 5. shadowboy  8.3.2008  11:25:52

  [3] ja presne tak isto, citam citam az mi sanka spadla, bolo mi to trosku divne, ze ziadne media a magaziny o tom neinformovali, ale priznam sa, ze som to zozral aj s navijakom…autor ma pekne dostal… :)

 6. 6. Michalek  8.3.2008  16:43:20

  To je blbý, já už to rozhlásil všude po okolí. Přemýšlel bych o tom, být to prvního dubna; bral jsem to jako věrohodný zdroj :(

 7. 7. swarm  8.3.2008  17:59:01

  Nějaký takový šprým jsem chtěl udělat vlastně už dávno… přiznám se, že jsem se snažil vymyslet něco, čemu půjde opravdu jen těžko uvěřit :).

  Na druhou stranu musim říct, že ASUS ten design obtáhl tak dokonale, že bych těm fotkám asi taky trochu věřil.

 8. 8. swarm  8.3.2008  17:59:56

  Ale nemusíte se bát. Tento článek bude na tomhle blogu ojedinělost. Nehodlám z toho tady víc dělat bulvární žumpu…

 9. 9. m0rp4euz  8.3.2008  19:22:34

  [8] To je dobre. Taky jsem to roznesl po okoli. Ale co, sranda musi bejt. :D


Napsat komentář